| Isa30MLB a întrebat:

Am blocajul pictorului. Am nevoie de ceva inspiratie. Imi dati idei?

Lucruri de stiut: sunt talentata.

3 răspunsuri:
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Încearcă să desenezi ceea ce îți place, mai studiază anatomia ( poți face nişte fişe în care să iei fiecare parte a corpului )

| DennisW a răspuns:

Cu peisajele mergi la sigur. Macar pana treci de block.

| DiyanAndorea a răspuns:

Buna!
A trecut o saptamana, dar poate te va ajuta si in viitor. Un artist are mai multe blocaje decat numarul de nuante pe care le poate vedea. Sugestia mea este sa iesi intr-un loc frumos, in care nu ai mai fost pana acum. Analizeaza fiecare element din natura sau din localul respectiv si deseneaza primul obiect care iti sare in privire. Asculta muzica sau fa ceva care te destinde. Fara sa vrei, te vei trezi intr-o dimineata cu o,, pofta,, de crea proaspata si nemasurata. Te pup cu drag si multa bafta! Mi-ar placea sa vad una din lucrarile tale. Sunt sigura ca sunt superbe.