| BekaaaRebekaaaaa a întrebat:

Bună TPU!
Am nevoie de ajutorul unei persoane profesioniste sau cel puţin care se pricepe în domeniul fotografiilor.
Vreau să achiziţionez un aparat de fotografiat, nu vreau ceva mai scump de 4 milioane deoarece nu doresc ceva foarte profesionist, dar chiar şi ieftin, să facă nişte poze cât de cât ok.
M-am interesat şi am aflat că ISO şi zoom-ul optic sunt importante, dar şi bateriile şi cât loc de stocare este etc. Am găsit două aparate care par să fie bune, dar nu ştiu care să-l aleg.
Întrebarea sau mai bine întrebările mele sunt:
1. Ce trebuie să fie bun la un aparat?
2. Ce să aleg?
Aici link-ul cu cele două aparate puse în comparaţie:
http://www.emag.ro/compare/54

Mulţumesc anticipat! Doresc implicare de la nişte persoane care chiar se pricep, dar şi persoane care îşi pot da doar cu părerea. Fundiţă :D

1 răspuns:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu ma pricep dar mi-am luat Nikon 12megapixeli si sunt f multumit, am dat cam 400 ron de la DOMO, intai cauta oferte