| Superior a întrebat:

Va place BUG Mafia? Care sunt piesele voastre preferate?

19 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

'Cand te lovesti de realitate'
'Poezie de strada'
'Anturaju'
'Romaneste'

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, nu imi place.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Dc?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Pentru ca sunt prea multe injuraturi, iar mie nu imi plac melodiile cu injuraturi.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Prea multe? Nu neaparat, depinde de melodie. Oricum, majoritatea melodiilor sau si mesaje ascunse si lectii de viata care te pot schimba putin ca om daca le intelegi.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Pentru ca intr-o Romanie ca asta, nu e lapte si miere sa zici lucrurui frumoase de ea neaparat, in afara de clima noastra, relieful nostru si cateva puncte turistice, liderii nostri sunt nemernici, vand tara.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Oricum gusturile difera de la persoana la persoana, nu tuturor ne plac aceleasi genuri de muzica, filme, etc. Daca toti am avea aceleasi preferinte, am fi plictisitori. Faptul ca mie nu imi place, se aplica doar pentru mine, daca mie nu imi place, asta nu inseamna ca nu trebuie sa nu ii placa nimanui. Nu zic, ca e naspa, fieca gen muzical are plusuri si minusuri, important este sa stii sa te bucuri de muzica respectiva, faptul ca iti place sau nu este alta treaba. Muzica nu e frumoasa sau urata, muzica trebuie sa stii sa o asculti.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Eu nu prea ascult muzica in limba romana. La mine 90% din muzica pe care o ascult este in limba engleza, 9% este in limba japoneza, si 1% in alte limbi. Am exclus faptul ca ascult si muzica, care nu este cantata in nici o limba, ci este doar instrumental.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Eu ascult 30% BUG MAfia, 30% anime openings (preferatele mele sunt de la Akame ga Kill si SAO), 30% instrumental ca tine, dar de ala dupa NCS, 10% colinde, de Craciun, ca vrea mama happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Asculti colinde ca asa vrea mama ta?
Eu nu ascult ceva ca vrea cineva sa ascult asta. Eu ascult doar ce vreau si ce imi place.
Fiecare trebuie sa asculte ce vrea si ce ii place. Nu mi se pare normal sa te oblige sa asculti ce vrea ea. Daca vrea sa asculte colinde, poate sa asculte, dar daca tu nu vrei, ar trebui sa ii spui, nu trebuie sa asculti daca nu vrei.
Eh, dar faci ce vrei, nu sunt aici sa dau lectii, ci doar am raspuns la intrebare, nu ar trebui sa ma adancesc mai mult in problemele altora. Astea nu ma privesc pe mine, tin de viata ta, nu de a mea.

| Superior explică (pentru Mayhem666):

Nu ma obliga,le pun pe boxe si se aud in casa,si normal ca le aud si eu, oricum nu ma deranjeaza, e mama, macar atat sa primeasca, daca vreau imi pun castile si ascult altceva happy AI inteles gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult imi place " La fel de prost ca tine ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea vechi, 1997-2002 (pana la albumul Casa), cam pana cand au inceput sa scoata remakeuri.

| Nitroblast a răspuns:

Mai deloc, mesajul e spre inutil/daunator/zero etc., injuraturi multe si inutile (comparativ, si la Parazitii sunt multe, dar macar jumatate isi au locul), in ultima vreme e cam pe radio,... cam astea ar fi motivele, cred ca singura piesa ascultabila dupa criteriile mele a fost " Bag p*** in lume si v-o fac cadou".

| Aslam a răspuns:

Da, ascult de cand eram copil. big grin Insa, nu sunt un mare fan, mie imi plac mai mult Parazitii. happy
Strazile
Supranatural
Inapoi in viitor
Poveste fara sfarsit
Cine e cu noi
N-ai fost acolo
Limbaj de cartier Ft. Cheloo
Capu sus Ft. Roxana
Anutaju
Poezie de strada
Fata-n fata 2
Gherilla PTM Ft. Willy
Bag ****-n lume si v-o fac cadou.
Cam atat. big grin

| Superior explică (pentru Aslam):

Si mie, dar mai adaugam pe lista MMDJ

| Aslam a răspuns (pentru Superior):

Oh, da. Am uitat de morti ma-tii de jartea. laughing
Ar mai fi Ulei si apa si Sa cante trompetele.

| Superior explică (pentru Aslam):

Nascut si Crescut in Pantelimon, Inainte sa plec, 40kmp, Pe coasta,
Ma crezi ca stiu refrenul la majoritatea melodiilor si la "Bag *** in lume si vo fac cadou" stiu sa o cant pe de rost?happy

| Arii2 a răspuns:

Da imi plac vreo 4 piese.