| Timeeeaaaaa a întrebat:

am pe maine sa fac o descriere literara despre imprejurarile orasului meu(valea jiului) locu nu prea conteaza mie miar trebuit o descriere literara despre un peisaj de munte cu epitete personificari si etc,eu nu ma pricep nu am o imaginatie dezvoltata, va cer ajutoru.trebuie sa fie o compunere de aprox o pagina:-) care ma puteti ajuta o sa apreciez

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! :)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Valea_Jiului
Mai sunt niste linkuri pe-acolo.
Intr-o astfel de compunere,conteaza viziunea ta,cum simti orasul,ce iti place,ce nu,ce imbunatatiri crezi ca ar mai trebui,ce ai vrea sa fie la tine in oras. Daca e o zona de campie sau de munte sa specifici daca esti multumita sau nu,daca e suficient de cald, daca ploua prea mult sau prea putin, cum sunt oamenii, comunitatea, etc. Sper ca ti-am fost de folos si sper sa faci o compunere frumoasa! Bafta! :*