| r0jeer2k a întrebat:

as dori sa imi fac un tatuaj pe tot bratul. imi puteti arata cateva tatuaje "faine"?! multumesc

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un tatuaj "trebuie" sa exprime personalitatea persoanei care-l poarta.
Tatuajul va fi pe viata (eventual se va scoate foarte greu si scump), motiv pentru care trebuie sa fii foarte atent ce sculptezi pe tine. Sunt multe cazuri cand din cauza tatuajelor s-a suferit mult ulterior.
Poate urmatoarea ta relatie te va respinge tocmai din cauza tatuajelor si continutului lor.

Daca te-ai gandit 3 saptamani si ramai hotarat, atunci alege un model ce-ti place din "oferta" artistului.
Daca insa ai indoieli, atunci nu te mai tatua.

| Clorox a răspuns:

Avem gusturi diferite... Nu cred ca ti-ar placea ce mi-ar placea mie!

| BloodyLips a răspuns:

Im primul rand, de ce ai vrea sa te marchezi pe viata cu o prostie de desen care îți place pe moment? La bătrânețe încă o sa il ai, când o sa te întrebe nepoții de ce l-ai făcut o sa spui "pentru ca mi-a plăcut"? Ar trebui sa însemne ceva pentru tine, de obicei trebuie sa ai o încărcătură emoțională mare ca sa îți marchezi pielea pe viata.De asemenea, gandeste-te la viitorul tău job. Încă sunt oameni care nu accepta sa angajeze oamenii tatuați, și în niciun caz dacă este atât de mare.Sunt fata și chiar nu apreciez băieții tatuați. Bine, puțin îmi pasa ca e tatuat daca are comportamentul ok, dar nu îl apreciez mai mult dacă e tatuat și cu siguranță este un minus dacă are un tatuaj atât de mare care nu înseamnă nimic.Stai cuminte.

| IoanaIonuca a răspuns:

Eu cred ca tatuajul ar trebui sa semnifice ceva pentru tine, nu ar trebui sa il faci doar pentru ca vrei sau pentru ca arata bine.

| Gillian a răspuns:

Https://www.instagram.com/tattoo2me/
Încearcă aici. Sigur vei găsi ceva.

| PanaitAnaSofia a răspuns:

Vrei să-ți zic părerea mea sinceră? Nu-ți fă NICIUN tatuaj. Dacă îți faci, o să-ți pară rău mai târziu, crede-mă!

| username1234521 a răspuns:

Esti fata ori baiat?