| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, credeți ca Moș Craciun, Moș Gerila sau Moș Nicolae este cumva personificarea a aceluia cu coarne sau doar e teorie?
Am auzit undeva că chestia asta cu Moș Crăciun e preluată de la ruși!

3 răspunsuri:
| BeaTMaN696 a răspuns:

Nu exista nici unu nici altul...

| Andreeush a răspuns:

Nu există niciunul.

| StrongHeart a răspuns:

Mos craciun sau Santa Claus, sau Satan.Culoarea lui Satan e rosu(sange), culoaare lui Craciun e rosu.Nasterea lui Hristos e in aceeasi zi in care e sarbatorit Craciun.
Sa stii ca multe chestii din religie au fost schimbate, multe traditii sunt ciudate si adevarul e bine ascuns ca sa nu il intelegem noi, muritorii.Decat daca ai cumva acces la arhivele Vaticanului, e cam greu sa stii adevarul.
Suntem controlati prin frica, exista frica si dragoste.Actionam asupra fricii sau pastram dragostea? Pace!