| Frosch3421 a întrebat:

Din generala imi aduc aminte vag despre o opera literara iesita din comun, fiind scrisa la persoana a 2a, daca nu ma insel e si singura scrisa in felul acesta.
Cum se numea opera si care era autorul? Multumesc anticipat. happy

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu spui ce continea povestea si despre ce personaje era vorba (daca exista actiune), e foarte greu de gasit titlul cartii si autorul ei.

| Vvistula a răspuns:

Daca ne dai si subiectul operei sunt sigur ca te putem ajuta. Macar un indiciu ca sa ma pot lega de ceva sa-mi aduc aminte ce am mai studiat.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! happy Detalii?

| Frosch3421 explică:

Nu m-am exprimat bine.
Deci, profesoara mea de la acel moment preda ceva legat de felurile de naratiune, la persoana 1, a 2 a si a 3 a. A zis teoria bla bla despre persoana 1 si a 3 a, dar despre persoana a 2 a a mentionat ceva legat de faptul ca exista un singur roman scris in acest fel si as vrea sa il citesc acum.