| AestheticPerf a întrebat:

Exista carti din care poti invata actorie? Notiuni introductive, tehnici de imitare, tehnici de redare a sentimentelor, tehnici de improvizatie si etc., etc. Funda pentru cine stie o astfel de carte buna.

Răspuns Câştigător
| Potaieratacita a răspuns:

Http://www.depozitdecarte.ro/0-teatru.html

Doar de astea stiu. Nu cred ca exista carti care sa fie strict despre cum sa fi actor, teorie s-a.m.d. dar poti invata din acestea. Daca le citesti cu atentie le intelegi tehnica si restul. Acum depinde si de tine, poate esti genul care sa priceapa doar daca i se explica concret despre ce e vorba, dar pe mine m-au ajutat cat de cat.am mai invatat cate ceva:)

| AestheticPerf explică (pentru Potaieratacita):

Multumesc mult! Am scris si pe google " Carti pentru actorie " si am gasit unele foarte bune. Mi-a dat tot o intrebare de pe TPU din 2013 si acolo au fost cateva exemple bune, incearca si tu sa scrii si sa vezi despre ce este vorba, sper ca te-am ajutat si euhappy. Bafta in tot!happy

1 răspuns: