| balsam a întrebat:

Familia imi zice ca am voce, insa eu sincer nu imi dau seama. Au spus sa cant in fata lor, dar mie imi este foarte frica, teama, jena cum vreti voi sa ii spuneti. Desi sunt ai mei, tot nu am curajul sa fac asta. Cum pot trece peste aceste emotii?

3 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Dacă ei spun ca ai voce, încrede-te în ei. Știi, noi ne auzim vocea diferit față de cum ne-o aud ceilalți oameni. De aceea ți se pare că nu ai voce.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pune-i pe ei să cânte și cânți și tu cu ei. Mergi la karaoke, acolo nu toată lumea are voce dar tot cântă, și așa vei avea încredere că în caz că nu ai, e ok. Totodată dacă va fi bine, vei vedea și reacția publicului.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Urmeaza niste cursuri de canto, profesorul iti va spune daca ai aptitudini
Despre partea cu patintii, si mie imi e rusine sa cant in fata lor desi fac parte dintr un cor si am urmez un liceu vocational