| Moncherie a întrebat:

Ma adresez cititorilor ai lui Lucian Blaga. Care este poezia care v-a placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu am 3 poezii preferite. Doua : "Iubire" si "Cantec in doi" pentru ca nu ma pot vindeca de atitudinea mea romantica atat de blestemata happy si "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii" pe care am invatat-o la scoala si am citit-o si comentat-o de atatea ori incat a ajuns sa imi placa foarte mult. In plus, cred ca Lucian Blaga si Nichita Stanescu (in aceasta ordine) sunt cei mai mari poeti ai Romaniei si, chiar daca nu sunt critic literar, multi mi-au impartasit parerea.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Desi nu e de blaga, mie-mi place:Al meu suflet, Psyhee.mi se pare ca sintetizeaza foarte multe.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii.