| IonDiana a întrebat:

Buna TPU :** si voua, vroiam sa va intreb daca stiti cumva cand se dau probele acelea pentru liceu dinu lipatti, la sectia canto popular ce trebuie sa pregatesti si ce trebuie sati mai iei la tine va implor.

1 răspuns:
| KเĐu540 a răspuns:

Hei, pai in primul rand probele se vor da pe la sfarsitul lui iunie. Daca vrei sa dai la canto popular v-a trebuie sa pregatesti 2-3 piese populare si sa le canti in fata unei comisii. Apoi te vor pune sa recunosti note muzicale etc. In principiu cam asta, afla data exacta cand se vor da probele si du-te cu vreo 3 zile inainte la liceul respectiv sa te interesezi. Eu sunt la liceul de arta H. Darclee din Braila, filiera muzicala si am facut exact asa. Mult succes!