| anonima222 a întrebat:

Sper ca imi va da si mie cineva o manuta de ajutor!batting eyelashes

Deci sa incepem cu inceputul.De vreo 2-3 ani(asadar nu e o criza de moment) vreau sa merg la actorie.ma rog, da devin actrita.Problema e ca nu prea am avut posibilitati ca sa-mi indeplinesc acest vis.Acum sunt pe a8 si m-am gandit sa dau probele de admitere la liceul Dinu Lipatti din Bucuresti pntru ca la urma urmei tot nu am de pierdut nimic.Si aici apare alta problema.Eu sunt din provincie(de aceea am zis ca nu prea am avut posibilitati sa ma pregatesc pentru asta), stau cam la 400 km distanta de capitala.Deci mi-ar fi destul de greu sa ma mut, dar totusi sunt dispusa sa fac asta pentru ca sunt o persoana foarte ambitiosa si de obicei nu ma las pana nu obtin ceea ce vreau.

Asadar as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa intru la Lipatti avand in vedere ca nu am NICIO pregatire in ceea ce priveste actoria si voce nu am cine stie ce.Defapt asta ma intereseaza cel mai mult, oare pot intra chiar daca nu am vocethinking In ce constau probele de admitere la sectia actorie si cand se dau? Vreau de asemenea sa aud sfaturi si pareri de la cei care sunt la acest liceu sau au incercat sa intre.Va rog eu mult de tot ajutati-ma, e foarte important pentru mine!puppy dog eyes

Dau FUNDAA mare mare!:X Va multumesc la toti!batting eyelashes:*

Răspuns Câştigător
| Foxie2 a răspuns:

Cred ca ideea e sa te adaptezi rolurilor si sa poti intra in pielea oricarui personaj, sa nu ai emotii si sa lasi talentul si munca sa vorbeasca.
poti exersa si singura acasa cautand diferite scenete incearca sa le interpretezi.
Du-te incearca, castiga experienta si nu-i nimic daca nu intri acum, intri la anul cand poti sa te pregatesti stiind probele si stiind cam ce se cere.

Mult succes!
ps : urmareste si alti actori pot sa te inspire si e bine sa-ti cunosti adversarii sa vezi cam pe la ce nivel esti tu.

2 răspunsuri:
| AnDr3D33aLoV3 a răspuns:

Spui ca acesta e visul tau nu?
Ei bine chiar daca probabil iti va fi greu merita sa incerci si sa lupti pentru a obtine ceea ce iti doresti. Si eu am facut la fel. Acum sunt in clasa a9-a si imi doresc sa ajung medic. Desi stiam ca este foarte greu mi-am pus prima optiune la cel mai bun liceu din oras unde am visat mereu sa intru. Am intrat la un profil real si lupt acum pentru visul meu.
Cred ca merita sa incerci, Succes! :*

| anonima222 explică:

Raspunde cinevathinking e foarte important pentru mineepuppy dog eyes