| Alinutza1994 a întrebat:

Hei TPU la colegiul de muzica Dinu Lipatti se poate intra din clasa a VI-a? In ce constau probele da admitere?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te poţi transfera în condiţiile menţionate de R.O.F.U.I.P.
Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fo-ma-pot/

Pentru a te putea transfera va trebui să susţi probele de aptitudini care le-au susţinut şi elevii ce s-au înscris în clasa a 5-a!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Atenţie : chiar dacă te transferi acum, în clasa a 6-a, NU scapi de admiterea la liceu ( în clasa a 9-a )!
Şi atunci va trebui să urmezi aceeaşi procedură de înscriere ( + vei da probele de vocaţional ) ca ORICE alt elev care vrea să se înscrie la acel liceu!