| TheMusicBoy a întrebat:

Stiti unde as putea gasi un Touch Pen? Eu fac desene digitale si le fac cu degetele pe telefon. Si m-am hotarat sa imi iau un Touch Pen. Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Stylusurile pentru desenat trec binisor de 30-40 euro+ taxe.
Indiferent ca au varf subtire sau cap mai gros si rotunjit.
Importanta e precizia.
De obicei le gasesti doar pe net, pentru ca in Romania nu exista cerere suficienta pentru a justifica stocuri.

Totusi cu un stylus universal pentru Android iti vei face viata mai usoara, va fi mai natural, mai usor si mai rapid decat cu degetul.
Insa nu lua orice chinezarie cu 10 lei.

Produsele pe care scrie Samsung, Huawei sau iPad, functioneaza doar pe produsele pentru care au fost proiectate (de obicei unul sau mai multe, dar niciodata toata gama).

https://www.digitalartsonline.co.uk/......r-android/

| TheMusicBoy explică (pentru NLS):

Pe mine nu ma intereseaza sa fie de marca. Pot fi si chinezaraie ca tot la desen le folesesc.

| denisTiky a răspuns:

Salut!

uite: https://www.emag.ro/search/stylus+pen

sau: https://www.evomag.ro/portabile-accesorii-tablete-stylus-pen/

Mai sunt o gramada daca cauti pe internet. Daca nu tii neaparat sa cumperi de pe net atunci cauta la tine in oras intr-un magazin gen Flanco, MediaGalaxy, etc si cu siguranta vei gasi. Bafta!

| TheMusicBoy explică (pentru denisTiky):

Am cautat dar toate au varf rotund ny varf subtire ca de pix. Si de pe eMAG nu voi comanda fiind ca costa mult transportul si trebuie sa astepti si nu am incredere sa comand de pe net

| denisTiky a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Nu ai de ce sa te temi sa comanzi de pe net. Mai ales de pe eMAG, eu cumpar de la ei de vreo 3-4 ani si nu au dat gres niciodata. Livrarea costa cam 15 lei, sau 4 lei daca e prin posta(mergi tu la posta sa ridici coletul, nu il vei primi acasa de la curier) si mie mi se pare mult mai avantajos sa dau 4 lei decat 15 pentru ca posta e cam la 1 km de mine, so... nu merita
La plata eu recomand sa alegi ramburs, pentru ca vei plati in momentul in care vine coletul (la posta sau acasa, de la curier, in functie de ce metoda de transport alegi tu) si pe langa asta mai si verifici sa vezi ce e inauntru, iar daca iti convine, dai banii, daca nu ...nu, curierul nu va zice nimic pentru ca acesta e dreptul tau. Apropo de durata transportului, nu stiu la tine, dar la mine coletul ajunge in maxim 2-3 zile lucratoare. Daca comand vineri el va ajunge pe marti (sapt. viitoare) pentru ca nu lucreaza firma de curierat sambata si duminica, deci pana plasez comanda, pana pun ei pachetul la curier, se face sambata si duminica nu lucra, deci doar pe luni sau marti ajunge coletul. Poate asa ai comandat si tu si acum zici ca ti-a ajuns tarziu. Dar Emag livreaza repede, si livreaza bine..adica ti-am mai spus, niciodata nu am gasit continutul coletului deteriorat sau spart. Deci eu am o parere buna despre ei.

Varf ca la pix (ascutit) nu vei gasi niciodata pentru ca daca ai gasi, ti-ar zgaria ecranul, deci nu cred ca vreun producator face pen-uri ca si clientii sa isi zgarie ecranul device-ului. Stiu doar un fel de varfuri de deva material ca si un plastic care sunt foarte putin ascutite, dar alea le gasesti pe internet, nu stiu cum ai zis tu ca nu ai gasit.

| TheMusicBoy explică (pentru denisTiky):

Exista cu varf de pix. E ca si cel de la Samsung note 9sau ca si editia note

| denisTiky a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Pai am vazut pe internet stylus de note 4. E cu varf subtire daca asa se pune problema. Nu cred ca nu merge pe un alt device decat telefoane Samsung.

Uite, doar ca asta e cam scump: https://www.evomag.ro/portabile-accesorii-tablete-stylus-pen/