| DXPisicutaTaNeagraXD a întrebat:

Buna TPU happy, sunt clasa a 8-a, iar la anul as vrea sa dau la, liceul de arte din constanta (Regina Maria ), va rog mult cine stie ce examene se dau pentru admitere, la ce? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Pai ai muzica, pictura si baletlaughing
la care din ele, eu am fost la desen, insa in Iasi, si am dat la examen o natura statica, si o compozitielaughing
la muzica din cate stiu, canti la un instrument, voce, piesa la alegere, si la balet nu am idee, insa presupun ca trebuie sa dansezi pe acolo, sa vada ce mobilitate ai.

| MrrLove a răspuns (pentru Azazea):

Hey. la Regina Maria nu exista un profil care sa fie bazat doar pe romana (compunere, poezie) nu stiu cum sa ma exprim altfel straight face

| Azazea a răspuns (pentru MrrLove):

Unde in tot ce am scris au ai vazut tu examen la limba romana?laughing
e liceu de arte, dai probe artistice nu cultura generala etc.
si oricum dupa ce te inscrii normal ca vei face si obiecte de cultura generala, e normal, dar nu le ai la examen.

| shakespeare a răspuns:

Depinde la ce profil vrei sa dai...