| DXPisicutaTaNeagraXD a întrebat:

Buna TPU happy, sunt clasa a 8-a, iar la anul as vrea sa dau la, liceul de arte din constanta (Regina Maria ), va rog mult cine stie ce examene se dau pentru admitere, la ce? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postare irelevanta pentru Dragoste si sex.

| DXPisicutaTaNeagraXD explică (pentru anonim_4396):

Scuzati categoria dar este cel mai accesathappy

| Madnees a răspuns:

Si eu am trecut anul asta in clasa a9-a si stiu ca la mine in oras la liceul de arte s'au dat niste probe la muzica/ desen care valorau 75% din media de admitere, iar 25% valorau notele din examene. cred ca depinde de fiecare liceu...te poti duce sa intrebi si acolo. sper ca te'am ajutat big grin

| TheVampireGirl a răspuns:

O sa dai examen la mate si romana. apoi vei da proba.se da proba ca sa intri. apoi, aduana nota de la proba cu media..si intri sau nuthinking

| littlecookies a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa intrii... Au ca profiluri: arte ambientale, arhitectura si design(unde as vrea si eu sa intru big grin, dar nu stiu la ce se dau probe); arte plastice si decorative(stiu ca se da proba in acuarela si grafica ); coregrafie; muzica