| Aideplm a întrebat:

Ummmm... Care e diferența dintre acuarele și tempera? Acuarele sunt tempera, nu? Sunt același lucru? Doar ca au 2 denumiri diferite? Sa mi explice cineva ca s mai proasta de fel;-;

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Scrie "culori tempera" pe Google Imagini si vei vedea diferenta.
Tempera nu sunt ca acuarelele obisnuite sau in ulei. Vin in tuburi sau in diferite recipiente si au alte caracteristici decat cele normale. De aceea sunt si mai scumpe, dar, cu toate astea, foarte cautate.

1 răspuns:
| alexwahl a răspuns:

Danyel are dreptate.