| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa ma pictez pe fata cu acuarele tempera. S-ar lua greu de pe fata sau mi-ar iesi bube pe fata.

5 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Nu stiu ce reactii alergice pot provoca, dar nu recomand sa faci asta. Eu pictez cu tempera si au si asa un miros ciudat, si cred ca in contact cu pielea sunt periculoase. Cauta mai niste produse speciale pentru face painting.

| Nymphetamine a răspuns:

Clar! Te umplii de bube.Gandeste'te doar: sunt toxice! straight face

Fondul de ten strica fata si ala doar e facut pentru asa ceva.Dar acuarelele?

| louise a răspuns:

Daca esti alergica mda. dar exista vopseluri speciale care se iau repede, de asemenea daca esti alergica risti sa iti apara sau daca ai pielea sensibila. ee si acum cat de greu se poate lua dai si tu cu sapun laughing ca nu te pictezi in fiecare zi. fundita pls!big grin?

| Crina_6989 a răspuns:

Mah se ia destul d greut in sensul ca nu s ia totul asa repede depinde si de cantitatea p care o dai p fata, iar cat despre bube, depinde de tenul tau, acum nu se stie daar noi la scl m, ai facem din astea si nu patim nimichee hee...dar depinde de tenul fiecaruia!

| Alice_9092 a răspuns:

Nu ti'ar iesi bube...dar se curata foarte greu si te ustura fata