| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu putin ajutor,daca puteti sa-mi trimiteti un link unde pot vedea cum se deseneaza un ulcior corect, am mare nevoie (funtitza), am nevoie in 2 zile
va rooooooooogggg

Răspuns Câştigător
| IsenHel a răspuns:

Http://arhimania.ro/desenul-in-creion-tehnici-de-desen/

Nu pot sa te invat notiuni de arhitectura aici :) dar uite niste chestii care s-ar putea sa te ajute

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Mersi mooollt

| IsenHel a răspuns:

Tre sa il desenezi in perspectiva, asta presupune si niste puncte de fuga, o linie a orizontului. Cred ca ai putea sa il faci si axionometric. Nu prea inteleg ce vrei sa spui prin corect, sa respecte proportziile reale, il poti face si la scara daca vrei... hai sa vad daca iti gasesc un link.

| FLuturas1albastru4 a răspuns (pentru IsenHel):

Da,sa fie corecte proportiile umbra si simetria, intelegi tu,,, hai te rog mult

| IsenHel a răspuns (pentru FLuturas1albastru4):

Http://arhimania.ro/desenul-in-creion-tehnici-de-desen/

Nu pot sa te invat notiuni de arhitectura aici :) dar uite niste chestii care s-ar putea sa te ajute