| plictisealamare a întrebat:

Vreau sa desenez ceva interesant si frumos... dar nusriu ce. Dati-mi idei si va dau funda.

Răspuns Câştigător
| grimreaper_9745 a răspuns:

Cand vrei sa desenezi ceva nu trebuie sa iti zica altul ce sa faci, asta trebuie sa vina din propria imaginatie.
Si mie imi place sa desenez si asta fac tot timpul doar din imaginatie desenez. Sa mergi sa te plimbi intr-un parc sa ai poleaca de liniste si imaginatia vine big grin. Succes!
PS: poate nu te asteptai la un asemenea raspuns. dar crede-ma ca e adevaratul raspuns rational pentru ceea ce cauti.

6 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Un apus sau un rasarit de soare la malul marii cand cerul si apa se coloreaza in mii de nuante.Ar fi foarte frumos si interesant daca ti-ar iesi frumos si sa stii ca exista numeroase concursuri cu tema aceasta si ai putea castiga.
Dar oricum trebuie sa desenezi ceea ce simti in interiorul tau si pe care trebuie sa il descarci intr-un fel sau altul si desenatul este un mod foarte frumos de a te linisti.

| Allkin a răspuns:

Trecerea de la iarna la primavara in natura.Un peisaj ar fi dragut.

| Doloresidk a răspuns:

-un peisaj
-un portret
-un afis

| FoarteLetargic a răspuns:

Buna! Daca ai talent poti cauta pe net peisaje si le poti desena, portrete, strazi pustii, un lac. Sunt doar cateva idei. Funda?happy

| Fishhh a răspuns:

Chestii abstracte

| hitler_4434 a răspuns:

Salut sunt si eu putin in pana de idei uneori. nu inseamna ca nu ai imaginatie. inchide ochii si vezi primele lucri tampite care ti vin in cap. apoi faci legatura intre ele si gata, ai ceva idei originale.