| Gabriela2005LoveSelenaGomez4ever a întrebat:

Buna vreau sa stiu si eu cum pot sa desenez mai bine va rog sa ma ajutati funda

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Singurul mod prin care poti sa desenezi din ce in ce mai bine este sa faci asta cat de des poti. Incearca sa-ti propui sa desenezi ceva in fiecare zi, si nu te stresa cu tehnici complicate pentru ca fiecare artist are propria tehnica si propriile metode. Tutorialele ajuta si ele, si poti gasi site-uri cu imagini de referinta cum ar fi: diferite forme ale fetei, diverse parti ale corpului, personaje care au anumite pozitii, etc. si te poti ghida dupa ele. Incepe cu pasi mici si continua chiar daca nu-ti iese din prima cum vrei tu, mai incearca si o sa vezi ca incet incet o sa incepi sa observi diferente intre desenele vechi si desenele noi. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru scully):

Cu alte cuvinte, ce am spus și eu.

2 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Exersând cât mai mult. Repetiția e mama învățăturii, doar așa îți formezi și dai drumul la mână. Poți să încerci luându-te după tutoriale de pe internet sau încercând să redai desene după imagini pe care le ai în față.
Mult succes!