| Cacenco_Roxana_1995 a întrebat:

Buna vreau si eu niste scriitori(romani) nascuti in luna mai! dau funda! e urgent!

Răspuns Câştigător
| deiutaza45 a răspuns:

Tudor arghezi 21 mai 1880, București - d. 14 iulie 1967) atata am gasit sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Sunt aproximativ 60 de scriitori romani nascuti in aceasta luna. Dintre cei mai importanti sunt: Mihail Sadoveanu, Mircea Dinescu, Andrei Muresanu, Mihai Beniuc, Iulia Hasdeu, Liviu Rebreanu, Nicolae D. Cocea, Vasile Conta, Emil Botta, Ion Cristoiu, Nina Casian.Iti pot spune si pe ceilalti din lista daca doresti, dar nu sunt asa de cunoscuti.