| Ally_8613 a întrebat:

Vreau sie u cat mai multe detalii despre liceul ion creanga din bucuresti.

7 răspunsuri:
| ruxy_4476 a răspuns:

Este un liceu super, eu trec anul asta clasa a 10-a informatii gasesti si pe cnicreanga.ro,se fac foarte multe activitati, profesorii sunt de treaba

| AlexiaD a răspuns (pentru ruxy_4476):

Hei:* Si cum ti se pare? Vreau si eu sa dau la Creanga si as vrea sa stiu o parere a unui elev de acolo.Multumesc frumoshappy

| ruxy_4476 a răspuns (pentru AlexiaD):

Buna,eu acum sunt clasa a 12-a.pot sa-ti spun ca merita sa vii la acest liceu pentru ca e super.de anul acesta exista 2 clase de intensiv japoneza una de stiinte ale naturii si una de filologie.profesorii sunt super de treaba si unii chiar f buni.anul acesta media liceului am m-ai crescut cred ca e peste 9 si au fost rezultate f bune la bac.merita sa vii, avem sala de sport, 2 lab de informatica, 1 de fizica, 1 de chimie, 1 de biologie, sala de lectura langa biblioteca si o sala de festivitati.eu sunt la o clasa de intensiv engleza si am facut in astia 3 ani de liceu f multe scenete, sunt f multi copii care canta, merg la diferite concursuri.

| AlexiaD a răspuns (pentru ruxy_4476):

Multumesc frumos:* As vrea sa te mai intreb, daca exista clase care sa invete dupa amiaza?:* Si daca exista cursuri de japoneza separate, sau optionale de japoneza pentru cei care nu sunt la intensiv japoneza(eu vreau sa dau la mate-info, dar imi place mult aceasta limba )

| ruxy_4476 a răspuns:

Ai intrat la creanga?

| ruxy_4476 a răspuns:

Cei de a 9-a si a 10-a invata dupa masa, iar cei de a 11-a si a 12-a dimineata
cei de dimi intra la 8 iar cei de dupa pe la 14 sau 13 in unele cazuri.
la mate-info nu sunt clase de japoneza, nici alte cursuri sau optionale
la mate-info exista o clasa de intensiv engleza alta de int informatica si una mate-info simplu si mai sunt 3 de filologie una simpla una int franceza si una int japoneza iar la stiintele naturii sunt tot 2 una simpla si una int japoneza