| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa o doza de suc coca cola de colectie euro 2012
(vreau sa o vand)

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

In primul rand valoarea ei in momentul de fata este foarte mica. Daca doza ar fi avut o vechime de cativa zeci de ani, si era in numar limitat pretul ei putea ajunge la cateva sute de lei.Dar cum doza ta este din 2012 valoareai ei este minora(maxim 2 lei), chiar daca ea este de colectie, daca doresti sa faci un profit de pe urma ei iti recomand s-o mai pastrezi cativa zeci de ani si cand ai sa doresti s-o vinzi sa afli numarul de exemplare produse.Asa si eu am o masina de cusut de colectie singer, anul de fabricatie 1880-1890(modelul respectiv a fost produs mai multi ani),initial masina este de mana,insa are si perechie cu pad de picior. Daca ai sa te uiti in vreun ziar ai sa vezi cat pretind anumite persoane ca ofera pe respectivele masini, niste sume exagerate(si asta pe motiv cum, ca suveica si o anumita placa a masini este din platina).In fine lucru care nu este adevarat, desigur masinile respective sunt destul de scumpe si asta pentru ca desi au fost produse in serie numarul lor este destul de limitat, insa pretul lor real nu este de 40.000-60.000 de euro cat pretind unii ca ar oferi, pretul lor este de maxim 2.000-3.000 in functie de starea in care se prezinta masina respectiva.Si totusi chiar si suma asta de 3.000 de euro este mare, dar vechimea isi spune cuvantul.Deci in concluzie vechimea obiectului si numarul in care acesta a fost fabricat ii creste sau scade pretul

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 lei.

| GoguSteriade a răspuns:

Costa mai putin decat costa cu suc in ea, vreo 50 de bani ar fi un pret corect.

| ZK a răspuns:

Bună.
Eu mi-am cumpărat de la un magazin cu 2 lei.Deci,preţul e acelaşi(cel puţin aşa era la acel magazin), nu contează dacă e de colecţie sau nu.

| Differentx13 a răspuns:

2 lei straight face

| silvipisicutza a răspuns:

Gandeste-te cat costa plina cu suc si scade sucul, deci, cam 1 leu. Sper ca te-am ajutat. Funda? Vot?

| danielalex a răspuns:

Sub 5 lei si sa nu crezi ca daca ai o doza de cola cu euro 2012 si o vinzi o sa devi milionar peste noapte laughing cu 5 lei iti cumperi o bratara cu scoici laughing

| RuxiLysm a răspuns:

50 de bani.
Funda? Vot?