| 0RASPUNS0 a întrebat:

Când se merge cu colindul?

Răspuns Câştigător
| AndreiNrcs a răspuns:

24 Decembrie in jurul orei 15-23. - In seara nasterii domnului.
31 Decembrie cu Uratul aici este diferit in jurul orei 13:00 - 00:00 Aici cu Uratul aici este mai multa festivitate fiindca este sfarsit de An.
1 Ianuarie - Cu sorcova intre ora 8/9 dimineata pana la 12-13, dar din pacate oameni sunt prea obositi de la revelion si nu o sa stea dupa cei care vin cu sorcova.

Asa stiu eu din tradiitlem ele locale. Succes

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In ajunul Crăciunului și de Crăciun

| Violleta2022 a răspuns:

Pe 24 decembrie (colinde de craciun)
Pe 1 ianuarie (cu sorcova).

| gabicoo a răspuns:

Atunci când proprietarii nu sunt acasă!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru DracuIa):

Facem curățenie după!
Haur, euroi, nu lăsăm nimic în urmă!
Doar suntem europeni! Ce naiba!

Apropo! Când pleci în vacanță?

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

De regula in seara de ajun merg copiii. In ziua de Craciun merg adultii. Dar depinde de zone, ca fiecare zona are obiceiurile ei.

| blackann a răspuns:

De Paste

| 0RASPUNS0 explică:

Pai și pe 24, 25?

| antimasonerie a răspuns:

Pe 24, de ajun.