| Jul_4385 a întrebat:

Care ar fi unul din citatele tale favorite?

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

"I'm not psycho...I just like psychotic things" Gerard Way from MCR
"So therefore I dedicate myself to myself, to my art, my sleep, my dreams, my labors, my
suffrances, my loneliness, my unique madness, my endless absorption and hunger—because I cannot dedicate myself to any fellow being." Jack Kerouac.

18 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tot ce este bun in viata e ori imoral, ori ilegal, ori ingrasa. (Mark Twain)

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

"Lasa-i sa iubeasca acum, pe cei care nu au mai iubit inainte, si lasa-i pe cei care tot timpul au iubit, sa iubeasca acum si mai mult." (anonim)

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

,, Dar eu, sărac fiind, nu am decât visurile mele; mi-am aşternut visurile la picioarele tale; păşeşte uşor căci umbli pe visurile mele…" - William Butler Yeats.
,,Carpe diem!" - Trăieşte clipa!
,,Amintirile sunt cele mai duioase rânduri, pe care le-am subliniat în cartea vieţii. Recitindu-le mai târziu, ne coborâm cu mintea spre vremurile acelea, care pe atunci ne entuziasmau, dar care astăzi, numai ne mângâie în singurătate." - Vasile Conta.

| JeSa a răspuns:

''Cel care învinge oamenii, are tărie; cel care se învinge pe sine, este puternic. Cel care este mulţumit cu ceea ce are, este avut.'' (Lao Tse)

| InnocentSmile a răspuns:

Daca poezia nu ar fi in mintea si in sufletul meu, probabil as cauta-o mareu...pe drumuri obscure! -G.Bacovia

| blackwidow a răspuns:

Este in engleza, insa daca-l traduc in romana isi pierde farmec-ul si inteles-ul. Acesta este: Our own self destruction is the single purist quality that we still hold within us since the Apple was taken, willingly, from her hand.

| AFR81 a răspuns:

The ball is like a woman, she loves to be caressed.

| SamSon a răspuns:

Prefer sa muncesc ca un sclav, si sa traiesc ca un rege!

| Deny1333 a răspuns:

,,Mie nu-mi rămân decât visele. Mi-am aşternut visele la picioarele tale. Păşeşte încet, calci pe visele mele." - William Butler Yeats.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Oamenii mici adora masuratori.''

| Ruddy_2272 a răspuns:

"Cand un om arata cu degetul spre un altul, ar trebui sa-si aminteasca in primul rand, ca trei dintre degetele lui arata spre el."

| iricool1996 a răspuns:

1."Nu o sa ducem niciodata lipsa de babe"-Victor Hugo
2."Toate familiile fericite sunt la fel, in timp ce toate familiile triste sunt triste in alt fel"-Lev Nickolaevici Tolstoi
3."Cea mai mare problema a umanitatii:prostii sunt mereu siguri pe ei in timp ce oamenii inteligenti sunt mereu nesiguri de ceva"-?

Nu cred ca erau chiar asa, dar sigur au aceeasi idee. Daca sti cine o spune pe ultima zi-mi si mie.

| tulipenoir1996 a răspuns:

"Iubeste cu adevarat cel ce tremura cand isi marturiseste dragostea." (Sir Philip Sidney)

| pisika_5560 a răspuns:

No music, no life. funda?

| RFP a răspuns:

"You can’t live your life for other people. You’ve got to do what’s right for you, even if it hurts some people you love."

| alecsa_5370 a răspuns:

"am prea multe defecte in fata celor ce se cred perfecte"big grin

| Sookie_6197 a răspuns:

Daca lumea vrea seminte, poti sa-i dai caviar?

| Miti116 a răspuns:

Totdeauna! Iata un cuvant spaimantator. De cate ori il aud, ma cutremur. Le place atat de mult femeilor! Distrug orice poveste romantioasa straduindu-se s-o prelungeasca la infinit. E si un cuvant lipsit de sens, de inteles. Singura deosebire intre un capriciu si o pasiune de o viata intreaga e ca un capriciu dureaza ceva mai mult. " Portretul lui Dorian Gray " de Oscar Wilde