| anonim_4396 a întrebat:

Care e pictorul vostru preferat din perioada Renasterii?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Rafael

cami
| cami a răspuns:

Cel mai de seama a fost Michelangelo Buonarroti, urmat de Leonardo Da Vinci in preferintele mele.tongue

| Parintele a răspuns:

Mikiscence Dali nu e renascentis.la naiba, ci suprarealist... fuuuu.

daniela
| daniela a răspuns:

Deci renastere nu suprarealisti... Leonardo da Vinci si Michelangelo Buonarroti

| larapopa a răspuns:

Pictorul Capelei Sixtine- Michelangelo Buonarroti

| Kyky a răspuns:

El Greco

| Kyky a răspuns:

happy

| Kyky a răspuns:

sad imi cer scuze... am gresit destinatia raspunsului.

| crissstina a răspuns:

Michelangelo

| mikiscence a răspuns:

Salvador dali...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind sa spun si eu ceva constat ca mi-ati luat-o voi inainte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Vinci, Michelangelo, Bramante, Titzian, El Greco, Bosch, van Eyck, Durer...sunt cei mai importanţi pictori renascentisti.