| lunarwolf a întrebat:

Care este pictorul vostru preferat? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Dintre pictorii romani: Stefan Luchian (imi plac foarte mult peisajele lui si autoportretul numit "Un zugrav" care ma misca mereu numai cand il privesc)
Dintre pictorii universali: Leonardo da Vinci ( un geniu, dupa parerea mea, care a ascuns atatea secrete nedescoperite in operele sale)

Dar modelul meu in desen va ramane mereu Stephen Wiltshire:

http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Wiltshire

Cauta pe youtube si ai sa vezi de ce il consider un model:).

4 răspunsuri:
| lunarwolf explică:

Al meu e Salvador Dali. =p~
E un geniu.

| Bogdanux a răspuns:

De fapt toti pictorii sunt genii datorita modului de gandire /imaginatiei/creativitatii si posibil si perioadei in care au trait.

Pictorul potrivit la momentul potrivit!hee hee

| 54ndy a răspuns:

Claude monet, a argumentat deja ştefan99.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monet, prin cromatica minunata si prin felul lui de a picta, are tablouri de mare valuare, este idolulu meu in pictura, eu fac dupa el peisaje!