| BlueDark a întrebat:

Care era materia voastra preferata la scoala si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie istoria nu prea mi-a placut din cauza manualelor oribile si profilor foarte prosti de care am avut parte.
Nu mi-a placut partea asta de memorat. Adica imi mai plac asa povesti cu razboaie si nu stiu ce, dar profii mei erau plictisitori, veneau si dictau ca niste mori stricate. Cum sa-ti placa asa ceva?
Apoi asa mai cautam eu pe Wikipedia (cand a ajuns Internetul mai accesibil).
Plus ca mie mai mult imi place istoria vizitand locuri. E mai mult placut asa sa afli ceva facand turism. Combini si geografia si istoria.

In rest, mie mi-au placut cam toate materiile. Istoria si religia nu mi-au placut din cauza profilor foarte boooring. De fapt doar un prof de religie a fost misto, dar a fost doar un singur an, era un tip mai neconventional. Restul niste robotei care ne puneau sa scriem la dictare.
Mie imi plac profii mai interactivi, care chiar mai spun ceva si nu stiu doar pentru ei.

32 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sportul. N-are rost sa spun de ce, odata ce eram sportiv de performanta. happy
In plus, adoram geografia.
Iar in ultimii ani, gratie unui adevarat profesor, care a stiut sa ne explice babeste cum stau lucrurile, si fizica.