| cristina93 a întrebat:

Care este anotimpul vostru preferat? Argumentati

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

IARNA, fiindca iarna m-am nascut, cele mai multe accidente le-am avut iarna, marea mea iubire dintai am cunoscut-o iarna, mama era sa sa ajunga ingeras iarna, tot iarna mai scapam de bataile lu' tatutzu ca era prea frig sa ma alerge p'afara sa-mi dea omor. laughing Cele mai intense amintiri le-am trait iarna. Imi place la nebunie zapada, sa ma joc in/cu zapada, totul este mai linistit, totul este alb si diferit de orice alt anotimp. Imi plac si luminitele cu care impodobim peste tot, pare o atmosfera magica. Daca mor, as vrea sa mor iarna, inghetat si, sa ma trezesc in viitor unde voi fi cel mai batran membru TPU. Poate castig si un premiu ceva. "Doamne" ajuta! laughing

34 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am un anotimp preferat, toate imi plac.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vara happyPt ca atunci vine vacanta, este cald, poti merge la mare...love struckSunt multe de zis despe acest anotimp happyIn primul rand ca vine vacanta happyDupa atata scoala, soseste vara si aduce cu ea vacanta, timul liber.etc big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Iarna e anotimpul meu preferat... E liniste... Nu circula foarte multa lume (marea majoritate stau in casa la caldura). E frig... Imi place foarte mult zapada... Ma simt implinita cand ninge... Fericita...

| Bishop a răspuns:

Vara, pentru ca ador marea (sunt zodie de apa), pentru ca poti sa pleci undeva si nu trebuie sa te ingrijorezi ca trebuie sa ajungi duminica inapoi ca ai scoala luni, si pentru ca poti face orice, pentru ca e vacanta!

| cristina93 explică:

Al meu este toamna, pentru ca nu este nici foarte cald, asa cum este vara, si nici frig, asa cum este iarna. In acest anotimp ploua destul de des, iar mie imi place cand ploua, fulgera, tuna (nu sunt multi carora le place asta). Deasemenea este un pastel de culori, diferite tonuri de maro, aramiu, ruginiu, iar frunzele care cad din copaci creeaza o atmosfera ca de basm. M-am dus cam departe cu argumentarea meahee hee

| Silvia a răspuns:

Mie imi plac toate:
-vara pentru ca merg la plaja aproape zilnic, e ziua mea, e vacanta, nu port multe haine, ma bronzez[:d], distractie etc
-toamna pentru ca ploua mult[si eu ador ploaia love struck], pot incalta cizmele mele preferate[imi plac mult cizmele love struck], cad frunzele si e peisajul minunat, reintalnesc toti colegii etc
-iarna pentru ca e Craciunul, Revelionul, vacanta, zapada etc
-primavara pentru ca se incalzeste, infloresc copacii, ai senzatia ca toti si toate invie, scapam incet, incet de scoala si de Strety[dirigu` rolling eyes]
Partea nasoala e ca vara imi place la nebunie iarna si iarna imi e ft dor de vara laughing

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Fiecare anotimp este frumos in felul lui desi mai mult imi place vara e mai frumos desi e cald in vacanta poti merge la mare undeva e mai fain pe cand si iarna este frumos vine revelionul craciunul nu imi place toamnaa laughing e urat asa

| Diva a răspuns:

Iarna-totul e asa de imaculat si pur

| JackieSue a răspuns:

Mie imi plac toate anotimpurile:primavara=natura, vara=distractie, toamna=sursa de inspiratie pentru poezii, iarna=cadouri[:Xlaughing]

| florar a răspuns:

Sfarsitul primaverii; nici prea cald, nici prea frig, nimic nu e inca uscat,, verdele e cel mai verde, miroase a salcam, privighetori, boboci, lalele, tricoul nou in sfarsit fara jacheta,

| Lary a răspuns:

Vara pentru ca daca nu ar mai fi vara nu as mai avea zi de nasterehappy

| MisterKat a răspuns:

Mie imi place cel mai mult primavara pentru ca atunci m-am nascut si pentru ca vine iepurasu' laughing
Si iarna e faina pentru ca vine Mos Craciun (care de fapt exista sau nu.asta depinde de noi.)
Vara e un anotimp pentru distractie happy
Toamna nu imi place deloc... aduce tristete... incepe scoala. numai evenimente nasoale.sad

| remus a răspuns:

PRIMAVARA, renaste totul si toate, pofta de viata, prospetime.

| just4fun_8801 a răspuns:

Anotimpul preferat : iarna - e cel mai bun anotimp in care ai rezultate (in cazul meu)
Anotimpul preferat al ochiului : vara - stiti voi de ce

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

primavara imi place pentru ca:
-m-am nascut primavara
-totul renaste
-nu e nici prea cald nici prea frig
-si alte motive

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

primavara imi place pentru ca:
-m-am nascut primavara
-totul renaste
-nu e nici prea cald nici prea frig
-si alte motive

| girl2 a răspuns:

PRIMAVRA, pentru ca totul revine la viata, natura invie, mirosul florilor din acest anotimp este de ne uitat si de asemenea auzim prima data pasarelele cand, cea mai frumosa muzica care te incanta indifernt daca esti trist sau fericit...

| byby_3357 a răspuns:

Si mie imi place toamna, din acelasi motiv ploua. Dar cel mai mult imi place primavara, renaste totul, pasari, verdeata...inchei aici pentru ca nu vreau sa scriu romanehee hee

| viki a răspuns:

Mie imi place toamna pentru ca... e foarte frumos!big grin Adica nu trebuie sa ma imbrac foarte gros si nici foarte subtire.Si imi plac acele frunze care sunt pe jos.Si e si mai bine daca ploua.big grintongue

| strawberry a răspuns:

Nu am un anotimp preferat.Toate au farmecul lor.
Iarna - magia sărbătorilor, zăpada pufoasă şi excelenţa albului, care mă fascinează.
Primăvara e specială prin verdele abundent, care aduce cu el o poftă de viaţă şi un sentiment de libertate...
Vara - timpul frumos, parcă special pregătit pentru a-ţi petrece vacanţa în armonie...
Toamna - vântul, ploile şi culorile excelente...
@cristina93 - şi mie îmi place când plouă, tună, fulgeră...ador să stau în ploaie sau să o admir cum se prelinge pe geam... Îmi găsesc refugiul în ploaie, e un sentiment inexplicabil de frumos... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna, in el m-am nascut, si imi place zapada, frigul, noptile lungi, sarbatorile specifice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tooaaaate. punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anotimp meu preferat este vara. pentru ca este vacanta si poti pleca in excursii la mare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara deoarece totul este verde si simt miros de capsunibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara deoarece m-am nascut in acest anotimp si tot in acest anotimp am cunoscut maea mea iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara! Cred ca e sezonul celor mai frumoase aventuri, e anotimpul povestilor de dragoste!

| Stanga_Maria_2000 a răspuns:

Anotimpul meu preferat este Vara pentru ca atunci m-am nascut, este foarte cald si e vacanta. kiss

| cristinadaniela33 a răspuns:

Toamna, atunci poti vedea cele mai superbe peisaje! Plus atmosfera melancolica, culorile calde, ruginii, ploi linistite si dese, tot! Si nici n-am zis nimic de mirosul de vinete coapte si zacuscahappy hmm...