| nicunaynay a întrebat:

Care este artistul vostru preferat la muzica sau la literatura la mine la muzica este nimeni si la literatura este Mihai Eminescu(Eminovici).

4 răspunsuri:
| Monyka_1011 a răspuns:

La literatura este George Calinescu, iar la muzica Alexander Rybak

| Lylia a răspuns:

Mie imi place sa ascult mai multi artisti/trupe, noi sau vechi, ca : Roxette, Genius, A.S.I.A, Taylor Swift, Selena Gomez, Miley Cirus, Elena Gheoghe, Rihanna etc (nu prefer pe cineva anume). Cat despre scriitori imi plac Mihai Eminescu, Creanga scrie foarte frumos, Ionel Teodoreanu, Slavici... eu citesc o multime de carti si ascult multa muzica, deci imi plac mai multi artisti.big grin

| Cucutza a răspuns:

Vasile Alecsandri,Mihai Eminescu,George Cosbuc,Sandra Brown si
Inna,Smiley, Alex, Adele si Pink

| stefan60 a răspuns:

Cantaret :Connecte-r.literatuta:Eminescu si Ion creanga