| bybutterflysing a întrebat:

Hey, care e artistul vostru preferat? fundita la cel care raspunde ca mine!

17 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Jonas Brothers.

| cornculapte a răspuns:

Tu cum ai raspuns?

| cornculapte a răspuns:

Tu cum ai raspuns?

| shadovv a răspuns:

Nimeni Altu'

| gigiro a răspuns:

Daca te referi la actori :Al Pacino, Robert de Niro, etc. Daca te referi la muzicieni: Vivaldi, daca te referi la pictori:Michelangelo.Sculptori-normal ca Brancusi, etc. Din domeniul muzical : Fred Mercury, Placido Domingo, si multi altii. Dar eu cred ca tu nu te referi la ei.Probabil la alte genuri muzicale.

| Диана a răspuns:

Matthew Tuck. Si probabil tie iti place de Biberon sau Miley sau alte ''vedete'' de-astea, asa ca sigur n-o sa-mi dai fundita. happy

| maryana5 a răspuns:

Fernando de la Caransebes! laughing

lol! glumeam big grin normal ca nu ala -_-'

| ConstiintaTa a răspuns:

Justin bieber, hannah montana...gl justin bieber si sely

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nicolae, Nicoleta Guta, Copilul de aur, Denisa si babi minunehappy

| Sua a răspuns:

Adam Lambert

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Van Gogh
LATER EDIT: Prin artist înţelegi (mă adresez ignorantului care nu ştie ce înseamnă artă şi apreciază răspunsurile eronat) doar cântăreţ şi star de cinema?
Priveşte definiţia din dex:
"artist - ARTÍST, -Ă, artişti, -ste, s. m. şi f. Persoană de talent care lucrează în mod creator într-un domeniu al artei".
Pictura este o artă, deci Van Gogh este artist.
În cazul aşa-zişilor cântăreţi, eu consider că artist este cel care compune muzica şi inventează noi stiluri, nu neapărat cel care interpretează. Iar în cazul actorilor de cinema sau teatru, aceştia au valoare prin rolurile pe care le creează; aduc o îmbunătăţire, ceva nou, datorită talentului de a crea şi recrea personaje.

Răspuns utilizator avertizat
| laurash_9338 a răspuns:

Rihanna, Lady Gaga

| randy34 a răspuns:

Leonardo Davinci

| aigheraiho a răspuns:

Inna

| Jezzy a răspuns:

Adam Lambert