| DrMeow a întrebat:

Care este cartea ta favorita? A mea este Invitatia La Vals de Mihail Drumes.

Răspuns Câştigător
| HappyPebbles a răspuns:

A mea este "Orasul cu salcami" de M.SebastianhappyTi-o recomand.

14 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Critica raţiunii pure de Immanuel Kant şi Viaţa pe un peron de Octavian Paler.

| Nastia a răspuns:

Eseu despre orbire-saramago

| enverhoxha a răspuns:

Cine e Mihail Drumes? (Aş întreba la fel şi despre O.Paler, dar din nefericire ştiu cine e...)

| Dumnezău a răspuns:

Exorcistul de William Peter Blatty si Turnul Intunecat de Stephen King.Sadic,intr-adevar.Pace!

| MasterGoldX a răspuns:

Lumea disparuta de Sir Arthur Conan Doyle & Enigma Otiliei de G. Calinescu.

| GunsRoses a răspuns:

A mea este "Memoriile unei gheise" de Arthur Golden

| Aberdeen a răspuns:

"Lorelei" a lui ionel teodoreanu si seria "Casa Noptii" total diferita de ceea ce am citit pana acum

| AnnePlatt a răspuns:

Seria Twilight.

| Saya555 a răspuns:

Buna...cartea mea preferata coincide cu careta ta preferata.

| eu1893 a răspuns:

Jurnalul unui mag, Paulo Coelho

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Romanul Adolescentului Miop de Mircea Eliade.

| Thevampirediariesfan a răspuns:

Mie imi place Vampiratii de Justin Somper, toate trei volumele. Ti-o recomand! E o poveste captivanta: actiune, drama, romantism si multe altele! happy

| Americana a răspuns:

Supermenajera-Sophie Kinsella

| DiamondStph a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas.