| Lyndsey a întrebat:

Ce impresii v-a lasat cartea "Invitatia la vals" a lui Mihai Drumes?

5 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

E faină, am citi-o rapid, dar nu-i chiar pe gustul meu. Nu prea sunt eu cu romanele astea de dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O impresie foarte buna! O recomand tuturor sa o citeasca cu drag! In 2010 sau 2011, am luat 108 din 120 puncte la olimpiada la romana datorita ca am citit cartea si m-am putut inspira!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nici n-am avut rabdare s-o termin thinking

| AmD a răspuns:

"Invitatie la vals" nu e doar o alta carte de dragoste cu happy
end si care se termnina "au trait fericiti pana la adanci
batraneti". E una din cartile care te fac sa iti doresti sa
traiesti o idila, sa iubesti, dar din care trebuie sa si
intelegi ca dragostea si orgoliu nu fac "casa buna". Inca de la
inceputul romanului ("Totul s-a sfarsit nu imi mai ramane decat
sa ma sinucid")esti captivat de ceea ce se intampla, si atunci
cand crezi ca totul incepe sa decurga realtiv "normal" nu vrei
sa lasi cartea din mana… so, daca ma intrebati pe mine: ti-a
placut cartea? as zice da, dar depine de varsata la care o
citesti …

Sper ca te-am ajutat! ♥☺♥☺

| RaduRadu01 a răspuns:

Depinde când o citeşti. Dacă eşti la vârsta când încă te umplu coşurile şi te îndrăgosteşti de cum îţi zâmbeşte un băiat, mda. e bună.
Mie mi s-a părut scrisă cu vădita intenţie de a a stoarce lacrimi, cu multe clişee şi faze patetice.
Să-ţi omori timpul într-un weekend ploios, e perfectă!