| roland2948 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti asemanatoare cu "Invitatia la vals"-Mihail Drumes,mi-a placut foarte mult cartea, si vreau sa stiu daca mai sunt carti de genul acesta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Scrisoare de dragoste, Mihail Drumeș
http://www.scribd.com/doc/121424805/Mihail-Drumes-Scrisoare-de-dragoste

Pânza de păianjen, Cella Serghi
http://ro.scribd.com/doc/126223899/Cella-Serghi-Panza-de-Paianjen

Sanda, Mihail Șerban
(ai fi un norocos dacă ai găsi-o în biblioteca personală a unui amic!)

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Poţi încerca "Elevul Dima dintr-a şaptea" tot de Drumeş. Sau, ai putea încerca să citeşti cărţile de Camil Petrescu. Momentan citesc "Patul lui Procust" de C. Petrescu şi cred că ţi-r plăcea şi ţie.
Numai bine!(:

| Cameliapantiru a răspuns:

Daca ti-a placut stilul lui Drumes, ai putea citi toate cartile scrise de acesta: "Invitatie la vals", "Elevul Dima dintr-a saptea"(cea mai frumoasa opera a sa, in opinia mea) si "Cazul Magheru"(romanul sau cel mai bine scris, parerea mea). Lectura placuta!

| Chimied a răspuns:

Maitreyi-Mircea Eliade