| danycosty a întrebat:

Care este cea mai buna poveste din colectia alexandre dumas de la adevarul? Contele de mote cristo, regina margot, doamna de monsoreau, cei patruzeci si cinci, cei trei muschetari, dupa 20 de ani, vicontele de Bragelonne, laleaua neagra sau aventurile lui Lyderic?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...toate sunt niste opere de geniu!

| mami a răspuns:

Cumpara toata seria de autor Alexandre Dumas
le citesti apoi cataloghezi operele dupa placul tau
si te vei alege cu un raft popult cu opere de geniu
fiecare avem gusturi diferite

| Pufi1999 a răspuns:

Cei trei muschetari si Regina Margot sunt preferatele mele.

| anna_6885 a răspuns:

Contele de Monte Cristo si Laleaua neagra ...scz, nu m-am putut decide. Oricum, se citesc ambele foarte repede.

| Cristea a răspuns:

Contele de Monte Cristo si colectia Cei trei muschetari (care implica si dupa 20 de ani / vicontele de bragelone). sunt carti citite de mine care m-au tinut treaz pana la 1-2 noaptea cu sufletu la gura.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laleaua neagra