| anonim_4396 a întrebat:

Care este legatura dintre pantalonii de piele si comunitatea gay?(privind stereotipic, nu dpdv. al realitatii neaparat)

Răspuns Câştigător
| 0marry0 a răspuns:

Eu am gasit pe wikipedia ceva: http://en.wikipedia.org/wiki/Leather_subculture
Dar e in engleza. Ti-am tradus ideea de baza, in caz ca ai nevoie iti mai traduc.

Hainele si accesoriile de piele au doua intrebuintari sociale:
O parte din lume asociaza hainele si accesoriile de piele cu S&M (practicile de sado masochism), in timp ce altii poarta piele neagra ca "moda erotica", care accentueaza masculinitatea sau apropierea de puterea sexuala, iubirea pentru motociclisti si independenta lor si/sau inclinatia spre perversiuni sexuale, fetisuri cu piele.

3 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Pentru mine pantalonii din piele se leaga mai mult de motociclisti, care nici gand sa fie gay.

| BillyX a răspuns:

Probabil moda de demult gen pantaloni de piele stramti sa scoata formele in evidenta.la femei mai zici oricum.dar cum si gay se considera femei. laughing

| pokiD a răspuns:

Pai. treaba e ca pantalonii de piele sunt mai stramti. si. fetele se imbraca cu pant's stramti. deci => gay laughing