| AloneMan2427 a întrebat:

Care este parerea voastra despre traditile culinare Japoneze? Mie imi par interesante si mi-as dori foarte mult sa le incerc, totusi ma gandesc cum as putea sa le combin cu mancarea Romaneasca.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu manac Wasabi cu diferite produse romanesti: oua fierte, carnuri prajite, etc. Cred ca se pot face combinatii din astea dar trebuie sa vorbesti cu unul care se pricepe! Pe aici se dau doar raspunsuri de genul: "nu se poate" si gata. Poti sa faci si singur incercari. In fond ce este mancarea de orez cu carne decat o traditie asiatica imbinata cu gratarele romanesti?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci mititei (cu) sushi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa combini mancarea japoneza cu cea romaneasca!
Practic este imposibil sa combini ceva din mancare lor cu a noastra, fiindca nu sunt compatibile si ajungi sa nu poti manca nimic.
Mananc frecvent mancare japoneza, in special cu seafood, care imi place la nebunie.
Nu ma impac cu pestele crud, dar cu toate celelalte mancaruri ale lor, sunt incantata sa le mananc, fiindca sunt gustoase.

| RxTx a răspuns:

Să dus de râpă a fost cândva de mult.
Nu mai fac oamenii braga
Șocată
Ciocolata de casa
Sarmale in foi de vita cu smântână
Kaizer afumat în curte din porcul propriu
Săpun de casa
Vidanata
Dulceață de nuci verzi...

| Simpatic a răspuns (pentru RxTx):

Ba da se mai fac, dar acum se vand prin targuri la preturi exagerate ca poarta eticheta BIO
Asta a ajuns lumea daca in comunism mancai doar natural dar cu portia, acum poti manca ca un porc zi de zi dar NICIODATA natural, pentru ca masonii sau patronii sau sefii sau cum vrei sa-i numesti pe cei care conduc lumea ne vor bolnavi si legati de lanturile lor de farmacii
Si ce se mai plang fraierii care nu cunosc perioadele si istoria ca comunismul a fost rau si ce bine e acum cand ai o libertate FALSA
S-a vazut in ce democratie globala existam in momentul in care am fost obligati cu totii sa ne vaccinam, ca niste criminali sa se imbogateasca de pe urma vanzarii vaccinurilor.

| 1997onur a răspuns:

Wasabi cu sarmale încercă se vezi ce bun este

| goguPatent a răspuns:

De ce sa le amesteci cu mancarea romaneasca cand sunt atat de diferite?

| AloneMan2427 explică (pentru goguPatent):

Idk,poate reusim sa creem o noua ramura de divertisment culinarhappy

| DARLINGx a răspuns:

De ce să combini mâncarea japoneza cu mâncarea românească, dacă îți place mâncarea japoneza o mănânci fără să combini

| Georgexyz99 a răspuns:

Sushi-ul fără wasabi nici măcar nu e sushi

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Nu cred că e comestibil să combini mâncare românească cu cea din Japonia