| Rosalie_9695 a întrebat:

Care sunt cartile care v-au impresionat cel mai mult?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Seria Amurg:X:X:X si seria vampirii sudului:X

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La diferite momente ale vietii mele m-au impresionat diferite carti. Incerc sa le pun in ordine cronologica:
Cuore - Inima de copil de Edmondo de Amicis, Copilaria de Maxim Gorki, Fefeleaga de Ion Agarbiceanu, Biblia, Candid sau optimismul de Voltaire, Fratii Karamazov de Dostoievski, Singuratate si destin de Emil Cioran, Eseu despre orbire de Saramago, Toamna patriarhului de Marquez si, mai recent, Arhipelagul Gulag al lui Soljenitin.

| SweetCandy a răspuns:

Invitatie la vals
teiul salbatic
maitreyi

| MM a răspuns:

Pasarea Spin- Colleen McCullough si Femeia Falsa -Jude Devereaux

| vilmaristul a răspuns:

Dan brawn
si daca le ai citit ai vazut similitudinea cu acceleratorul de particule?

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ion de Liviu Rebreanu.

| zuzumic a răspuns:

Tandretea, inocentza, si vointza de a trece peste toate

| zuzumic a răspuns:

rolling on the floor vai ce adormita sunt ..am citit in loc de carti calitati ....imi cer scuze

| gabitza05 a răspuns:

''Singur pe lume'' si ''Bucuria de a trai"

| zerozero a răspuns:

Winnetou by Karl May

| PauLa.M a răspuns:

Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micul print si prea multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu riscul de a ma repeta tin sa-ti spun ca, pe mine, toate m-au impresionat altfel cred ca ramineau necitite. Dar cit mai mult sau cit mai putin nu-ti pot spune pentru ca nu am avut nici o unitate de masura pentru treaba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alice in tara minunilor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele cu sfarsit frumos

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu pot spune impresionat mai degraba placut happy.
Copilul nascut joi de Sandra Brown.

| Ianna33 a răspuns:

Memoriile unei ghese, Sfantul inchisorilor

| dya_4589 a răspuns:

"Anna carenina" de Lev Tolstoi
"11 minute" de Paulo Coelho
"Veronica se hotaraste sa moara" de Paulo Coelho
"Dama cu camelii" de Alexandre Dumas-fiul
"Vocile noptii" de Augustin Buzura
"Orasul cu salcami" de Mihail Srbastian

... ordinea e aleatorie

| metal.dream a răspuns:

Amurg de Stephenie Meyer m-am indragostit de carte asta