| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cei mai buni autori de romane politiste? In afara de Agatha Christie, Edgar Wallace si Rodica Ojog-Brasoveanu.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Georges Simenon, Ellery Quinn, Sir Arthur Conan Doyle.

| zdrangoi a răspuns:

Raymond Chandler, George Simenon, Edgar Wallace, Gaston Leroux

| praf a răspuns:

Din cunostintele mele generale romanele sunt niste opere literare in care exista personaje nu actori...actorii sunt in filme, in seriale si in piesele de teatruhappy

| zdrangoi a răspuns (pentru praf):

Esti "praf"!
nici nu citesti bine intrebarile si faci comentarii.
scrie autori si nu actori.
sorry!

| anonim_4396 explică (pentru praf):

Ai citit intrebarea?

| praf a răspuns:

Puteam sa jur ca am vazut actori, imi cer scuze pentru eroarea facuta si pentru zarvahappy

| anonim_4396 explică (pentru praf):

Ma rog.