| Chris a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase romane pe care le-ați citit până acum?

14 răspunsuri:
| BlackRoseMary a răspuns:

Ciresarii
Elevul Dima dintr-a saptea
Toate panzele sus!

| IonutAxi a răspuns:

Baltagu

| DJohnny a răspuns:

Baltagu si singurul...Frumoase mai sunt si cele de la Jules Verne.Asa am auzit vreau sa citesc Castelul din Carpati

| Nymeria a răspuns:

Urzeala tronurilor, stapanul ineleor si compania neagra(cele 2 volume pubicate) deci cam,, greii" literaturi fantazy

| InfiniteBeing a răspuns:

Fantoma de la operă de Gaston Leroux,
Doamna Bovary de Gustave Flaubert, Dama cu camelii de Alexandre Dumas fiul.

| white02 a răspuns:

"frank herbert - pandora, incidentul iisus" desi e cam confuza treaba la inceput, pe parcurs iti arata ca merita din plin timpul

| Devilady a răspuns:

Madame bovary,educatia sentimentala,bel ami, baletul mecanic, adela, dama cu camelii, nunta in cer...mai sunt

| Vali2012 a răspuns:

Vintila Corbul: Imposibilele iubiri ale lui Petronius
Ionel Teodoreanu: Lorelei
Cella Serghi: Panza de paianjen
James Clavell: Shogun

Astea ar fi cateva

| Vali2012 a răspuns:

Cruciada copiilor de Florina Ilis. Este cu totul si cu totul deosebita

| oannaroman a răspuns:

Memoriile unei gheise/Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi/In jocul celor mari happy

| razvan2611 a răspuns:

Salem's Lot - Stephan King

| YourAngel a răspuns:

Cateva care mi le amintesc pe moment si care mi-au placut sa le citesc pe nerasuflate:
Suflete pereche-Cecelia Ahern
P.S. te iubesc-Cecelia Ahern
Prietenul nevazut-Cecelia Ahern
Parfumul-Patrick Suskind
Doamna Bovary-Gustave Flaubert
Numele trandafirului-Umberto Eco
Quo Vadis-Henryk Sienkiewicz
Maestrul si Margareta-Mihail Bolkov
Nimicul de temut-julian Barnes
Panza de paianjen- Cella Serghi
->lectura placuta:*

| tafli a răspuns:

Razboi si pace, Lev Tolstoi si Fratii Karamazov, Fiodor Dostoievski- cele mai mari romane din istoria literaturii universale; din literatura romana mi-a placut Rascoala, Liviu Rebreanu.

| deeadeea96 a răspuns:

Eu am citit mai multe dar cel mai mult mi-a placut " FORTELE RAULUI ABSOLUT " autoarea Kelley Armstrong e un roman mai mult pentru adolescentiwinking