| Patriciaa a întrebat:

Care sunt tarile lumii a treia?(stiu stiu, tarile din Africa si Asia), dar mai exact care?( o sa ma asculte profa si nu >stiu-am cautat in carte si pe net si nu am gasit nimic). Si cum E lumea a treia azi? (pe net am gasit doar cum ERA)

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

@Teo.vorbesti prostii prietene.cum poti spune ca turcia e o tara de lumea a treia? ca sa nu mai vorbesc de costa rica ce,pana mai ieri,era considerata un fel de elvetie a americii centrale. tari de lumea a treia poti sa spui ca sunt etiopia,sudanul, gabonul, coreea de nord si altele asemenea...

| Teo a răspuns:

Argentina, Uruguay, Chile, Panama, Costa Rica, Turcia si unele state arabe.
Astea au fost tarile din lumea a treia.