| meetyourmaker a întrebat:

Care sunteti capricorni sau cunoasteti capricorni vreau sa va descrieti sau pe prietenii vostri. Vreau sa vad care cum ne asemanam.

Si inca ceva. Ce parere aveti despre nativii din aceasta zodie happy?

2 răspunsuri:
| hope2destiny a răspuns:

Mie femeile capricorn mi se par ciudate. sunt in stare sa joace teatru in viata ta mult timp fara sa-ti dai seama, sunt snoabe, vor mereu tot ce este mai bun [restaurante scumpe s. a.], au multe fixuri, au fite, sunt gelosi peste masura, isi aleg prietenii in functie de starea materiala si de cum arata. daca reusesti sa-i castigi admiratia, ti-ai castigat un prieten pe viata. pe dinafara arata foarte bine, au corp de fotomodel [toti capricornii pe care ii cunosc sunt asa, fete si baieti] si nu le este greu sa-l intretina. eu sunt sagetator si probabil de aceea nu suport capricorniihappy.

| zambethツ a răspuns:

Nativul in Capricorn este un om care se va face cu siguranta remarcat intr-un anumit domeniu al vietii sale.Este o persoana motivata sa atinga o anumita pozitie in plan social, cat mai sus posibil, si are toate sansele sa se ridice ca sa se auda de el intr-o zi la nivel mai larg. Poate atinge idealuri profesionale inalte sau functii importante.Va incerca sa se impuna intr-un anumit domeniu, astfel incat sa devina un nume pe buzele tuturor.Va dobandi respect si recunoastere in plan social. Poate atinge succesul in viata–poate chiar celebritatea-mai ales la maturitate.
Sincer in familia mea am 2 in zodia capricorn si acestia sunt verii mei.si da este adevarat tot ceea ce am scris mai sus. ei au dorinta de securitate pe toate planurile, diplomatia, seriozitatea, tenacitatea si perseverenta, dar si pesimismul, incapatanarea, conservatorismul, rigiditatea.
Zodia aceasta are foarte multe calitati acestea fiind:rabdare, detasare, elevare, concentrare, rezistenta, obiectivitate, perseverenta, prudenta, organizare, administratie, ambitie, opinie, meditatie, experienta, realizare, reflexie, seriozitate, sobrietate, stabilitate, aspiratie, ascensiune, calcul, spirit practic, intelepciune, maturitate, logica, ratiune, organizare, constiinciozitate, randament, spor, munca, disciplina, succes, scop atins.
De asemenea si defecte din pacate:singuratate, avaritie, oprire, intarziere, arivism, blocaj, obstacol, raceala, suspiciune, banuiala, distanta, incapatanare, conservatorism, fuga de schimbare, rezerva, inhibitii, fatalitate, negativism, pesimism, superioritate, orgoliu.
Mi'a placut si imi place mult Motto-ul zodiei care este:"Concretizez material toate gandurile creatoare utile revelatiei functiei mele interioare si mi le asum cu toata libertatea."
Sa vedem ce mananca acesti nativilaughing:Are nevoie de radacinoase, mancare din oase, inghetata, alimente bogate in calciu, alimente ce cresc in pamant (cartofi, morcovi), nuci, alimente de culoare neagra:masline, ridichi, cartofi. Tare.big grin
Se imbraca intotdeauna clasic si sobru, depasind cu mult varsta pe care o au. Vor sa arate o imagine de oameni seriosi, care impun respect, deci nu-i vor lipsi niciodata costumele tip business.
Le place vestimentatia calduroasa, deci vor prefera tesaturile din lana, hainele de blana si tot ceea ce le confera senzatia de caldura.Hainele de iarna si cele din blana pot fi preferatale lor. Adeseori poarta haine potrivite mai mult pentru o ascensiune pe munte decat pentru o plimbare in oras, gen pantaloni grosi, jambiere si o caciula bine trasa pe urechi.
Culorile recomandate pentru a-si amplifica energiile sunt verde, negru, gri, violetlove struck
se simt bine in locuri retrase, ferite de lume si aglomeratie, in locuri cu o mare incarcatura romantica, in case batranesti, in casa bunicilor, in pesteri, cabane, paduri, munti, parcuri, gradini, pivnite, magazine, la tara, in preajma anticariatelor, la serviciu, la scoala, la biblioteca, la manastire.
In final le place mult muzica ritmata, tobe, instrumente de percutie, muzica lenta, sentimentala, veche, clasica, muzica de concentrare, de meditatie sau relaxare.