| Alphahkbg a întrebat:

Carei diferenta dintre speedpaint si speeddrawing, adica multi artisti pun in titlu la video speedpaint dar incep desenul de la 0 fara a avea o schita degea facuta sau invers pun speeddrawning dar are schita degea facuta si doar deseneaza conturu si coloreaza sau uni doar deseneaza fara a face contur

2 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Speedpaint adică colorat și Speeddrawing adica desenat / schițat.

| Beginer a răspuns:

De exemplu daca picteaza un portret ori un peisaj nu se folosesc de un desen, o schita ci pur si simplu le fac cu pensula si culoarea!winking