| Maria06 a întrebat:

Cartea Maresalul Ion Antonescu. O Biografie: http://www.depozitdecarte.ro/carti/maresalul-ion-antones cu-o-biografie.html
Am inteles ca este prima biografia a Maresalului Ion Antonescu, stie cineva ceva?

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Nu ştiu dacă e prima, pentru că prima aş putea-o considera pe cea a lui Gheorghe Buzatu, intitulată "Mareşalul Antonescu în faţa istoriei", două volume, apărută în februarie 1990 la Iaşi ( B.A.I), la mai puţin de două luni de la răsturnarea lui Ceauşescu. Ce se putea mai prima decît aceea?