| CosminC96 a întrebat:

De ce i-a ramas maresalul Ion Antonescu loial lui Hitler pana la moarte? am inteles ca erau rude...

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mareşalul Antonescu a rămas fidel în primul rând cuvântului dat. Nu avea de ales, indiferent cine câştiga războiul am fi avut probleme teritoriale : într-un caz cu ungurii iar în celălalt cu ruşii - ceea ce s-a şi întâmplat.

| Zenit313 a răspuns:

Ion Antonescu nu a ramas fidel fiindca si-a dat seama prea tarziu ca Hitler era un psihopat si o sa piarda razboiul.
A fost nevoit sa se alieze cu rusii decat sa urmeze un caine turbat.
Daca nu intorceam armele, ne faceau praf si pulbere rusii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenit313):

Esti ratat.Citeste istorie si vezi de ce NEMTII au pierdut razboiul.Toata lumea impotriva lor.Si rusii au fost multi dar saraci.in 1941 au intrat in ei ca in branza iar in 1942 decembrie au cerut sprijin americaniilor care le-a dat de toate.Si asa s-au ingrosat lucruriile.Toata lumea vs 1 TARA. Daca castiga Hitler razboiu nu aveai curaj sa spui " TE URASC ". Toti sunteti asa astia "HATERI" pe net.Salut, bafta

| Fritz18 a răspuns:

Inainte sa incerc sa iti raspund in vreun fel intrebarii tale spune-mi si mie de unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia ca Ion Victor Antonescu si Adolf Hitler au fost rude?!

| sebilici a răspuns (pentru Fritz18):

Probabil aveau vreun var de-al 15 lea comun laughing)