| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o pictura abstracta?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Hai sa socotim:
-ai nevoie de panza din bumbac din aia gletuita pentru pictura.Asta te costa cam 40 Ron
-un set intreg de culori acrilice te costa cam 250 Ron sau ...ma rog,ce vrei tu... culori de ulei etc.
-set pensule pictura cu par veverita,zibelina, vita, sau artificial te costa 30 Ron
Deci, vezi? nu punem la socoteala efortul creatiei, curentul electric etc. luam strict materialele folosite si plecam de la aprox 350 Ron.
Ia sa vedem unde ajungemlaughing
Uite ce-am aflat : exista un pictor american, Jackson Pollock, face parte din miscarea expresionista abstracta.El a pictat un tablou de 2.4 m x 1.2 m, folosind uleiuri pe o placa de PFL.
Stii cu cat s-a vandut pictura sa abstracta? 140 milioane $.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Depinde de pictor, de perioada, etc.

| 이벨 a răspuns:

In general picturile sunt destul de scumpe. Depinde foarte mult de calitate, artist, creativitate si putin noroc happy

| IrinaIvashkov a răspuns:

Heey`

Pai nu avem de unde sa stim, adica difera de la preturi la preturi depinde cum arata, cat de mare e etc. detalii., Poti sa te informezi de pe net oh go on. Cel mai bine smug

Bafta