| tedditod a întrebat:

Cat costa un grigorescu autentic si de unde pot cumpara unul?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Un Grigorescu autentic costa cateva zeci de mii de euro. De exemplu, pictura "Fetita in rosu" a fost vanduta la licitatie in 2014 cu 60.000 euro.

De unde poti cumpara? Numai urmarind licitatii serioase de arta sau intrand in contact cu colectionari.

| Prezidentul a răspuns:

Daca ai avea bani n-ai mai bune intrebarea happy

| WarriorCat a răspuns:

Costa mai mult de 150.000 de lei.
Gasesi prin muzee thinking

| ElenaSt2011 a răspuns:

Inainte de a cumpara un astfel de tablou, ar fi bine sa te asiguri ca nu este un fals si sa dai bani multi de pomana.