| publicname a întrebat:

De unde pot cumpara rostopasca si cat costa?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rostopasca este o planta foarte eficienta impotriva infectiilor, dar se poate utiliza cu rezultate bune pentru eliminarea "semnelor", negilor etc, fara sa lasa urma.
Evident, treuie folosit timp indelungat.
Rostopasca se foloseste imediat dupa ce a fost cules (rupt aproape de nivelul solului. La ruptura iese o zeama portocalie, care se aplica prin tamponare la locul dorit. Daca se epuizeaza, se rup 1-2 cm din trunchi si se da din nou.
Avand in vedere cele mai sus aratate, rostopasca uscata nu mai e eficienta, ca urmare nici nu se prea comercializeaza.
In schimb, rostopasca se gaseste din belsug pe meleagurile noastre tot anul: in curti, gradini, parcuri, de multe ori chiar si sub zapada.

| Arthur a răspuns:

De la Plafar, sau din piată. Nu e scumpă deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la plafar, 2 lei, pentru ce iti trebuie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plafar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plafar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostopasca se foloseste si uscata, pentru ceaiuri, sau se face vin din el, iar de cumparat variante sunt o gramada, unul sigur e plafarul, eu vand si uscat si verde andrei22robert@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand rostopasca. 0761016238

| waXonwaXoff a răspuns:

De la farmacie!