| VisSs a întrebat:

Cate carti cititi in medie intr-o luna?big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| alex9109 a răspuns:

Cititul nu e chestie de cantitate, e chestie de calitate.

Altfel, orice baba care face prajituri zilnic citeste mai mult decat tine intr-o luna... carti cu cele mai bune retete de cremes, amandina si prajitura Petre Roman.

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

2 carti.Dar alea mari cu multe pagini si foarte foarte interesante ca subiect, nu citesc orice.

| Nymphetamine a răspuns:

Eu citesc in medie 50 de pagini pe zi.Depinde de cheful pe care il am si de grosimea cartii. Uneori citesc si mai multe carti simultan, dar nu am o medie thinking nu stiu sigur cate.

| Necrophagist a răspuns:

Câte una la 2 zile.Sunt sincer având în vedere că asta-mi face minusuri pe alte planuri.

| Simpatic a răspuns:

Acum doar una,inainte mai multe,cica nu mai este la moda cititul, acum este la moda cititul d epe tableta si cititul revistelor mondene, pacat de asta s-a dus in jos tara si indicele de inteligenta.

| MoNsTeR a răspuns:

Cam 1-2 la 10 anithinking deci pe luna cam 0, 000000001

| DakotaRoyse a răspuns:

Una, două, uneori 3 big grin

| NinaY a răspuns:

Hhmmhappy Cam 4. de ce?

| Georgiana1998 a răspuns:

Cam 4-5, desigur nu carti din alea de 100 de pagini. Imi place sa citesc, doar daca cartile sunt interesante. Miercuri mi-am luat Carte Zori de zi si am citit deja mai mult de jumatate. Cand am o carte interesanta stau si noapte cu cana de cafea, si expresorul langa pat si citesc pana pe la vreo 4- 5, in cel mai rau caz 6 dimineata.

| VisSs explică:

@Natalia: Eu citesc de placere.Ti se pare ca m-am dat mare cu cate carti am citit? Eram doar curioasa sa vad cat mai citeste lumea in ziua de azi. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0. Cand eram mica citeam mai mult ca sa ma laud ca am citit atatea sau atatea, tu la fel faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@VisSs, nu mi se pare nimic, de asta si am intrebat. Eu nu intreb cand stiu raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt genu care isi propune sa citeasca x carti pe luna.
Daca ma atasez de o serie de carti de exemplu si imi trezeste setea de citit pot citi seria intr'o saptamana. Terminand o carte in doua zile aproximativ, pentru ca atunci cand imi place o carte nu o mai las jos din maini pana nu o termin si aflu sfarsit.
Dar am o carte care o am de aproape un an, cu mai multe povesti, si citesc cate o poveste cand am chef sa mai ma amuz un pic, e vorba de Primii mei blugi. happy
Si ca sa iti dau si un raspuns 1-2 carti, dar depinde si de luna, de exemplu acum vreau sa imi iau o carte care stiu sigura ca ma voi pune in pat si nu ma voi da jos pana nu o termin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 8-9 carti. big grin

| Simpluuu a răspuns:

1-2 carti.Dar dca as citi 3 ore pe zi as citi vreo 4-5. EU CITESC 15-30 MIN PE ZI

| adriantf a răspuns:

0 sau mai multe...

| Andrei2458 a răspuns:

Sincer. In medie pe luna 0, (0)